1

Temat: Czytajmy :)

Jest temat o filmach, o muzyce, to ten będzie dla tych, którzy lubią czytać.

Zaczynam wczytywać się w biografię Marka Hłaski napisaną przez jego kuzyna Andrzeja Czyżewskiego "Piękny dwudziestoletni".

O Hłasce Agnieszka Osiecka też pisała:

Niekiedy wilkiem się nazywał. Lecz wilkiem nie był, Raczej chciał być.
Gdy cały naród raźnie śpiewał-wolał zawyć..

2 Ostatnio edytowany przez onyx (2015-07-01 10:25:08)

Odp: Czytajmy :)

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka … zniej.read

3

Trzeba czytać smile

http://www.polskieradio.pl/9/874/Artyku … nsformacji

4 Ostatnio edytowany przez onyx (2014-05-31 19:22:56)

Tata mimo woli

5

Andrzej Stasiuk "Jak zostałem pisarzem" książka do szybkiego czytania w środkach komunikacji miejskiej  cool

6

czytam i działam i jest moc :-)  cool

7

Na dniach "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach", a z "Jak zostałem pisarzem" jeszcze tylko tyle i aż tyle:"Miasto jest w porządku, gdy jest puste.W końcu tak będzie, bo wciąż słyszę, że ktoś wyprowadza się na wieś" cool  cool

8 Ostatnio edytowany przez onyx (2015-04-10 21:14:47)

Dobry tekst:

Święty Piotr z Panem Jezusem zeszli na ziemię. Jest wiosna, ptaki śpiewają, drzewa wypuszczają pąki a na drogach mnóstwo kałuży.

Idą i patrzą. W jedną z kałuż wjechał wóz. Koła utonęły w błocie, koń nie jest w stanie ruszyć. Woźnica klęczy obok, ma złożone ręce, wzrok utkwiony w niebie, usta szepczą modły o to, by jakiś anioł zszedł i pomógł ruszyć wóz.

Popatrzyli przez chwilę. Pan Jezus mówi

– Chodź święty Piotrze, nic tu po nas.

Idą dalej. Daleko nie uszli, sytuacja podobna: koła w błocie, wóz nie może ruszyć.

Tyle, że woźnica inny. Ten, zamiast wznosić ręce ku górze i prosić o aniołów o pomoc, zakasał rękawy, wlazł do kałuży i krzycząc, klnąc, poganiając konia, z całych sił próbuje wyciągnąć wóz. Zapiera się, czerwienieje z wysiłku, żyły mu nabrzmiewają na czole, ale wóz ani drgnie.

– Święty Piotrze – mówi Pan Jezus – wskakuj do kałuży, pomożemy!

– Jak to? – pyta osłupiały Piotr – dopiero co nie kiwnęliśmy palcem, by pomóc tamtemu woźnicy, choć z taką wiarą prosił o to na kolanach, a chcesz pomóc temu gburowi, który wścieka się i wrzeszczy jak opętany?

– Różnica, Piotrze, na tym właśnie polega, że tamten zadowalał się czekaniem na pomoc, a ten robi, co w jego mocy. Chodź, nie trać czasu!

9

MKAZANA napisał/a:

Moc jest od Kultu i coś niewypowiedzianego,ale nie potrzeba tylu słów i nie jest w pełni istotne wszystko(...)

10

MKAZANA napisał/a:

The Adventures of Tom Sawyer cool