1 Ostatnio edytowany przez mamurluk (2011-12-18 21:43:36)

Temat: apel do forumowiczów

pewnie większość z nas zasmuca fakt dużo mniejszej frekfencji na koncertach Buldoga niż należałoby się spodziewać patrząc na wysoki poziom zrealizowanych płyt, umiejętności i zaangażowanie zespołu i niesamowitą energię która powstaje na koncertach. Tak być nie może, prawda?

Proponuję dzielić się tu pomysłami który pozwolą przyciągnąć nową publikę, bo problem nie jest w tym, że się nie podoba tylko , że ludzie nie wiedzą jak gra i śpiewa Buldog,
na początek ode mnie:
1. mamy przedświąteczną gorączkę kupowania prezentów - kupmy rodzinie, znajomym, bliskim wiadome pyty, a jak nie teraz to kupujmy im na prezenty imieninowe, urodzinowe, rocznicowe - okazja zawsze się znajdzie  smile
2. wpiszmy szybko recenzję płyt na empikach, merlinach i innych księgarniach internetowych, ludzie łatwiej się decydują znając już czyjeś zdanie, zwłaszcza pozytywne:)
3. piszmy na forach swoich miast w wątkach o muzyce, koncertach, teledyskach o Buldogach i wrzucajmy tu odnośniki, żeby inni z nas mogli się dopisać, wszelkie portale społecznościowe na których bywamy także mile widziane do uświadomienia  smile
4. domagajmy się Buldoga w listach radiowych, konkursach, Dniach Miast, wszędzie tam gdzie biorą pod uwagę nasz głos, np w tym roku Męskie granie pozwalało na zgłoszenie jednego zespołu przez publiczność w danym mieście

mgiełka, redhead, shreku,onyx, adam, luke i wszyscy inni, którym zależy - liczę na Waszą aktywność smile

2

Odp: apel do forumowiczów

Świetny pomysł! Działamy!;)

Do przodu, tylko do przodu! Nieważne, co za mną jest!

3

działamy działamy wink

4

Działamy,nam mama nie musi dwa razy powtarzać wink

5

przyłączam się smile no i oczywiście linki na facebook'u tongue

Jeżeli coś Cię boli, dobra wiadomość - ŻYJESZ!

6

Chcąc nie chcąc - marketing szeptany sprawdza się najlepiej. Facebooki i inne podobne są nieocenione.
Może ktoś, kto kręcił koncert(y), byłby w stanie wybrać kilka, skleić w "live promo" (za pozwoleniem zespołu, ofc) i puścić w net.

7

Sam się zastanawiam nad przyczyną i jedyne co mi przychodzi na myśl, to chyba właśnie nieznajomość twórczości zespołu - ktoś coś słyszał ale nie wie co i jak. Prócz Trójki, gdzieś jeszcze można usłyszeć Buldoga ?
Wydaje mi się że świetność i popularność zespołu jest dopiero przed nimi. Jak już pisałem wcześniej najnowsza płyta "zbiła mnie z nóg", nie pamiętam kto wcześniej po pierwszym odsłuchu tak mi wszedł do głowy.

Dziś idziemy na urodziny do znajomego, już wiem co dostanie smile tylko cicho, bo to niespodzianka...

Do przodu, tylko do przodu, Nie ważne co za mną jest !

8

Moim zdaniem, zespół powinien się sam popromować*. Skoro występy na letnich festiwalach zakończyły się lekką klapą w temacie frekwencji na koncertach samodzielnych, to może spróbować zagrać trasę/minitrasę z jakimś zespołem, który przyciąga ludzi (np. Lao Che). Problemem może tu jednak być niedyspozycyjnośc większości członków Buldoga.

Kiedyś też Pewu wspominał o vlepkach. Na allegro są oferty, gdzie można zrobić za niewielkie pieniądze całkiem sporo vlepek.

Jeżeli ktoś podchwyci ten pomysł, to ja mogę, oczywiście po uprzednim ugadaniu sie i jakiejś tam przedpłacie, skoordynować produkcję i dystrybucję owych. Prościej pisząc - kilka osób się ze mną ugaduje, wybieramy projekt ( za zgodą zespołu ), zamawiamy, ja (po zbiórce pieniędzy) płacę i rozsyłam do zainteresowanych. A ci już sobie rozlepiają.

--
*oczywiście pomoc fanów/forumowiczów tez nie zaszkodzi.

Krzysiekhm

9

Myślę, że z vlepkami to świetny pomysł.
Ja chętnie pomogę finansowo i w wyborze projektu.
Mam nadzieję, że to nie będą jakieś wielkie koszty jak sie rozłoży na ileś tam osób smile
Ja jako biedna studentka chętnie dołożę swoje oszczędności tongue

10

Poszukałem chwilkę:

Vlepki 7 x 7 cm (mniejszych się nie opłaca robić) to koszt ok. 28 złotych (500szt) lub 55 zł (1000 szt). Koszt wysyłki to odpowiednio 14 i 15 zł.
Oczywiście jest jeszcze możliwość zamówienia większej ilości.

Kto jest chętny - proszę o kontakt pod mailem dziegielev na gmail.com . Zobaczymy, ile się osób zgłosi. Wtedy moźna podjąć jakieś konkretniejsze decyzje.
Zaznaczam, że odwiedziłem tylko dwie strony producentów vlepek. Po pracy jeszcze poszperam, może uda się znaleźć taniej.
Pozdrawiam.

Krzysiekhm

11

A ja się pytam:
co robi Kayax, żeby wypromować wydaną przez siebie płytę?

12 Ostatnio edytowany przez macyek (2011-12-19 12:32:47)

Krzysieq napisał/a:

Poszukałem chwilkę:

Vlepki 7 x 7 cm (mniejszych się nie opłaca robić) to koszt ok. 28 złotych (500szt) lub 55 zł (1000 szt). Koszt wysyłki to odpowiednio 14 i 15 zł.
Oczywiście jest jeszcze możliwość zamówienia większej ilości.

Kto jest chętny - proszę o kontakt pod mailem dziegielev na gmail.com . Zobaczymy, ile się osób zgłosi. Wtedy moźna podjąć jakieś konkretniejsze decyzje.
Zaznaczam, że odwiedziłem tylko dwie strony producentów vlepek. Po pracy jeszcze poszperam, może uda się znaleźć taniej.
Pozdrawiam.

Mysle ze warto zapytac PeWu o wlepki, przy kazdej plycie byly drukowane. Widze ze wiekszosc z was akcja rozklejania wlepek LTA przez forumowiczow ominela tongue

13

macyek napisał/a:

Mysle ze warto zapytac PeWu o wlepki, przy kazdej plycie byly drukowane. Widze ze wiekszosc z was akcja rozklejania wlepek LTA przez forumowiczow ominela tongue

LTA nie słyszałem i nie mam, więc nie wiem, jaka jest zawartość pudełka.

Co do pytania Pewu o zgodę, to oczywiście - zamiar takowy mam. Najpierw jednak chciałbym 'wiedzieć na czym stoję'. Ile osób, ile wlepek, czy coś w ogóle z tego wyjdzie.

Krzysiekhm

14

onion napisał/a:

A ja się pytam:

Wystawia ją w sklepach. To oczywiście niewiele, ale w porównaniu do CM spora zmiana. Widzę, że LTA na półkach sporo zalega, w miarę widocznych miejscach. Ostatnio chodziłem po paru tego typu sklepach i planowałem przekładać (;)), ale nawet nie trzeba było, bo płytki były na widoku.

Tak czy siak - ja oczywiście pomogę, sam planowałem tego typu wątek założyć i zastanawiałem się, co zrobić, by dotrzeć do widzów. Wlepki z jednej strony to dobry pomysł, ale z drugiej - na pewno liczycie na to, że ktoś zobaczy naklejkę np. na przystanku, zapamięta nazwę i potem wklepie ją w Internecie? Jak już to wrzucać do skrzynek, wtedy naklejki trafią do domów.

Co KONIECZNIE musi się na takiej znaleźć - autorzy tekstów. Nazwa Buldog i dwóch pobitych nic nikomu nie powie, ale jak już zobaczą, że jest Tuwim, Osiecka, Wojaczek to może już coś się zapali w głowie.

15

Adam napisał/a:

Wlepki z jednej strony to dobry pomysł, ale z drugiej - na pewno liczycie na to, że ktoś zobaczy naklejkę np. na przystanku, zapamięta nazwę i potem wklepie ją w Internecie? Jak już to wrzucać do skrzynek, wtedy naklejki trafią do domów.

Co KONIECZNIE musi się na takiej znaleźć - autorzy tekstów. Nazwa Buldog i dwóch pobitych nic nikomu nie powie, ale jak już zobaczą, że jest Tuwim, Osiecka, Wojaczek to może już coś się zapali w głowie.

Szczerze, to nie zastanawiałem się co ma na vlepce być. Myślałem o nazwie i stronie internetowej. I oczywiście jakaś grafika.

Format 7 x7 (taki rozważam) jest i tak dość mały, a szkoda zadrukować go maczkiem i mieć nadzieję, że ktoś przechodzący obok vlepki przystanie i się nad nią pochyli. Choć nie wykluczam, że można to fajnie i CZYTELNIE zrobić razem z autorami tekstów.

Na razie zgłosiła mi się jedna osoba, także temat wybierania wzoru bardzo odległy. wink

Krzysiekhm

16

Krzysieq napisał/a:
Adam napisał/a:

Wlepki z jednej strony to dobry pomysł, ale z drugiej - na pewno liczycie na to, że ktoś zobaczy naklejkę np. na przystanku, zapamięta nazwę i potem wklepie ją w Internecie? Jak już to wrzucać do skrzynek, wtedy naklejki trafią do domów.

Szczerze, to nie zastanawiałem się co ma na vlepce być. Myślałem o nazwie i stronie internetowej. I oczywiście jakaś grafika.

Format 7 x7 (taki rozważam) jest i tak dość mały, a szkoda zadrukować go maczkiem i mieć nadzieję, że ktoś przechodzący obok vlepki przystanie i się nad nią pochyli. Choć nie wykluczam, że można to fajnie i CZYTELNIE zrobić razem z autorami tekstów.

Na razie zgłosiła mi się jedna osoba, także temat wybierania wzoru bardzo odległy. wink

Już dwie tongue

17

mamurluk napisał/a:

pewnie większość z nas zasmuca fakt dużo mniejszej frekfencji na koncertach Buldoga niż należałoby się spodziewać patrząc na wysoki poziom zrealizowanych płyt, umiejętności i zaangażowanie zespołu i niesamowitą energię która powstaje na koncertach. Tak być nie może, prawda?

Proponuję dzielić się tu pomysłami który pozwolą przyciągnąć nową publikę, bo problem nie jest w tym, że się nie podoba tylko , że ludzie nie wiedzą jak gra i śpiewa Buldog,
na początek ode mnie:
1. mamy przedświąteczną gorączkę kupowania prezentów - kupmy rodzinie, znajomym, bliskim wiadome pyty, a jak nie teraz to kupujmy im na prezenty imieninowe, urodzinowe, rocznicowe - okazja zawsze się znajdzie  smile
2. wpiszmy szybko recenzję płyt na empikach, merlinach i innych księgarniach internetowych, ludzie łatwiej się decydują znając już czyjeś zdanie, zwłaszcza pozytywne:)
3. piszmy na forach swoich miast w wątkach o muzyce, koncertach, teledyskach o Buldogach i wrzucajmy tu odnośniki, żeby inni z nas mogli się dopisać, wszelkie portale społecznościowe na których bywamy także mile widziane do uświadomienia  smile
4. domagajmy się Buldoga w listach radiowych, konkursach, Dniach Miast, wszędzie tam gdzie biorą pod uwagę nasz głos, np w tym roku Męskie granie pozwalało na zgłoszenie jednego zespołu przez publiczność w danym mieście

mgiełka, redhead, shreku,onyx, adam, luke i wszyscy inni, którym zależy - liczę na Waszą aktywność smile

Jesteście KOCHANI....  Baaaardzo dziękujemy....  smile

Pozdrawiam serdecznie smile

18

Krzysieq napisał/a:

Moim zdaniem, zespół powinien się sam popromować*. Skoro występy na letnich festiwalach zakończyły się lekką klapą w temacie frekwencji na koncertach samodzielnych, to może spróbować zagrać trasę/minitrasę z jakimś zespołem, który przyciąga ludzi (np. Lao Che). Problemem może tu jednak być niedyspozycyjnośc większości członków Buldoga.

Drugim poważnym problemem są koszty związane z jakimkolwiek naszym występem. Nie jesteśmy 4 osobową kapelą która może zapakować się do kombiaka i jechać na koncert. Jest nas 9 muzyków plus akustyk, i świetlik. Wynajęcie 1 taniego busa jest niewystarczające bo taki bus posiada max 8 miejsc siedzących. To wszystko wzięte do kupy generuje w naszym przypadku koszty min. w wys. ok. 2,5 tys. zł i jeszcze jakiś nocleg...
Ewentualna gwiazda pod którą mielibyśmy się podczepić nie ma żadnego interesu aby dopłacać supportowi....  a już tym bardziej jeśli ten support nie ściąga na koncert żadnej poważnej liczby osób...   

Krzysieq napisał/a:

Kiedyś też Pewu wspominał o vlepkach. Na allegro są oferty, gdzie można zrobić za niewielkie pieniądze całkiem sporo vlepek. Jeżeli ktoś podchwyci ten pomysł, to ja mogę, oczywiście po uprzednim ugadaniu sie i jakiejś tam przedpłacie, skoordynować produkcję i dystrybucję owych. Prościej pisząc - kilka osób się ze mną ugaduje, wybieramy projekt ( za zgodą zespołu ), zamawiamy, ja (po zbiórce pieniędzy) płacę i rozsyłam do zainteresowanych. A ci już sobie rozlepiają.

W newsletterze dostaliście naszą propozycję dot. pomocy w promocji LTA.  Pozytywnie zareagowało na to ok. 20 osób. Rozesłaliśmy tym osobom naklejki z LTA do rozprowadzenia. Wszystkie się rozeszły.
Czemu wówczas nie zareagowałeś na tą naszą propozycję ? smile

Pozdr smile

19

onion napisał/a:

A ja się pytam:

A ja się pytam:  do kogo jest skierowany ten wątek ? smile

pozdr smile

20

Aż mi głupio że wtedy nie zgłosiłem się do vlepkowej akcji... Teraz mam więcej czasu więc mógłbym coś porozprowadzać jeśli jeszcze jest możliwość... Co do pierwszego posta - dobrze byłoby synchronizować takie akcje przez forum. Mam na myśli spam o dni miast czy coś. Osobiście w może 3-4 osoby posłaliśmy eseje o buldogu kiedy były wybory w bielskim centrum kultury kogo mieszkańcy chcą zobaczyć w 2012 i chociaż kult ma podobno zagrać to reszte listy stanowią artyści typu Zbyszek Wodecki czy Zakopower...

21

pewu napisał/a:
onion napisał/a:

A ja się pytam:

pozdr smile

no wieeeeeeeem
przepraaaaaaaszam roll
w ramach się usprawiedliwienia powiem, że realizuję punkt 1 od roku
czy zostanie mi wybaczone?

22

pewu napisał/a:

W newsletterze dostaliście naszą propozycję dot. pomocy w promocji LTA.  Pozytywnie zareagowało na to ok. 20 osób. Rozesłaliśmy tym osobom naklejki z LTA do rozprowadzenia. Wszystkie się rozeszły.
Czemu wówczas nie zareagowałeś na tą naszą propozycję ? smile

Pozdr smile

Nie przypominam sobie, bym otrzymał takiego maila. A jeśli otrzymałem, to nie przeczytałem.

Czy w tej sytuacji zespół nie jest zainteresowany promocją w ten sposób przez fanów/sympatyków? Ja z chęcią się zajmę stroną organizacyjną.

Krzysiekhm

23

onion napisał/a:
pewu napisał/a:
onion napisał/a:

A ja się pytam:

pozdr smile

no wieeeeeeeem
przepraaaaaaaszam roll
w ramach się usprawiedliwienia powiem, że realizuję punkt 1 od roku
czy zostanie mi wybaczone?

Idź i nie grzesz więcej big_smile

pozdr smile

24

ja też nie miałam okazji wziąć udziału w akcji vlepek! sad(
Ale myślę, że nic straconego..
Rodzina na prezent dostanie płyty tongue już postanowione smile
Żeby nie mieli wymówki że nie idą na koncert bo nie znają zespołu smile)

Vlepek nigdy za wiele..
Wszystko zorganizujemy na nasz własny koszt:)

Pewu.. może trzeba pomyśleć żeby załatwić Wam tańszy transport?
W końcu pracuje się w firmie transportowej :PPPP

Trzeba wykorzystać potencjał fanów smile))

25

Krzysieq napisał/a:

Nie przypominam sobie, bym otrzymał takiego maila. A jeśli otrzymałem, to nie przeczytałem..

A zapisywałeś się na newslettera ?....

Krzysieq napisał/a:

Czy w tej sytuacji zespół nie jest zainteresowany promocją w ten sposób przez fanów/sympatyków? Ja z chęcią się zajmę stroną organizacyjną.

Pewnie, że zespół jest zainteresowany! smile   Super, dzięki wielkie za zaangażowanie smile   
Prosiłbym jedynie aby konsultować ze mną ew. grafikę i formę promocji.  Nie chciałbym się czerwienić.... wink   

Pozdrawiam smile